День народження школи та День Наума.
День Наума - День народження нашої школи
14 грудня 1914 було відкрито нашу школу, хоча за документами церковно приходська існувала з 1864.
Сьогодні день пророка Наума. В народі цей день вважали сприятливим для початку навчання дитини. Це, у першу чергу, свідчило про відповідне прочитання імені пророка. «Наум – наведе на ум» - звучала давня приказка. Хоча у справжньому, далекому від звичних асоціацій перекладі, ім’я Наум означає «утішитель». За народними уявленнями, Наум - покровитель розуму, знань і доброчинства, а тому селяни були переконані: якщо на свято пророка почати навчання, то дитина успішніше засвоїть знання, набереться розуму. Особливо це стосувалося дітей слаборозвинених. Увечері батьки запрошували хрещених, котрі приходили з букварями, й діти починали напам'ять заучувати літери.
Хоч згодом терміни початку навчання були переміщені, але в ремісничих цехах і при братствах продовжували давню традицію - майстри набирали собі учнів на свято Наума. На його честь влаштовували цікаві обряди, професійні посвяти тощо. З цього дня починали освоювати музичні інструменти ті, хто бажав оволодіти грою на бандурі чи скрипці. Хто не зміг осилити професійних навиків, таких у народі називали "партачами", звідси і приказка: "Партача й Наум не наведе на ум".
Сьогодні в день Святого пророка Наума у Бистрицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося перше урочисте свято для першокласників «Прийшов Наум – берись за ум!», яке підготувала класовод 1 класу Миколюк Інна Іванівна. Таке святкування стало традицією, адже вона проводить це свято з 2010 року зі своїми першачками . Діти розказували вірші, співали пісні, демонстрували художні номери. А також, за старим добрим звичаєм, мами закосичували своїх дівчаток, а татусі підперізували своїх синочків, діти смакували кашу, яку для них приготували батьки, і стали справжніми «однокашниками».
Саме з цього свята і розпочалося у першокласників цікаве і захоплююче шкільне життя.